Ieškant prekių mažiesiems šeimos nariams, dažniausiai norisi pasiduodi vyraujančioms madoms ir įsigyti pačius stilingiausius sezono aulinukus ar prie jau turimos rausvos suknelės puikiai derėsiančias basutes. Ir tai tikrai nėra blogai! Visgi, labai svarbu nepamiršti, jog grožis neturėtų nugalėti patogumo. 

Susirūpinę vaikų augimo procesais, tėvai vis aktyviau domisi tinkamiausia avalyne, kuri, iš tiesų gali padaryti įtaką kūno formavimuisi. Vis daugiau dėmesio sulaukia ir diskusijas skatina sparčiai populiarėjantys ortopediniai batukai vaikams – tad nusprendėme pasidalinti svarbiausiais faktais apie šią avalynę.

Pėdos – labai svarbi kūno dalis

Pėdos nuo pat mažens formuoja laikyseną, o ji daro įtaką sąnariams bei raumenims. Vos tik pėda atsiduria batukuose, ji bando prisitaikyti prie naujos formos, ima keistis. Taigi, dažnas batukų nešiojimas tėvelius skatina leistis į kokybiškos mažylių avalynės paieškas.   

Kodėl verta rinktis ortopedinę avalynę?

Nuo pat pirmųjų tvirtesnių žingsnelių, mažyliams norisi viską paliesti, pamatyti, žaisti ir kuo detaliau pažinti juos supančią aplinką. Būtent dėl šių priežasčių, smalsuolių pėdutes svarbu papuošti ne tik dailiais, bet ir komfortiškais batukais. Ortopedinę avalynę specialistai dažniausiai skiria vos pastebėjus besivystančias ligas, tokias kaip plokščiapadystė, šleivapadystė, įvairūs nugaros ir pėdų skausmai, eisenos pakitimai ir kt. Vis dėlto, profilaktiškai tokius batukus gali rinktis visi – anksti pastebėjus tam tikras problemas, jas galima nesunkiai pašalinti. Daugelį su pėdomis susijusių ligų vaikai tiesiog išauga, svarbiausia kūnui suteikti visą reikiamą pagalbą. Pratintis prie patogiausios ir teigiamai pėdą veikiančios avalynės galima pradėti ir namuose – lengvos basutės ar batukai gali būti nešiojami vietoj naminių šlepečių.

Ortopedinės avalynės išskirtinumas

Ortopedinės avalynės kulnas tvirtas, todėl atsispyrimas patogus ir lengvas, mažylis apsaugomas nuo galimų patempimų, o „bangelės“ padas padeda formuoti taisyklingą laikyseną. Šiuose batuose esantys supinatoriai prisitaiko prie vaiko pėdos ir padeda išlaikyti taisyklingą pėdos ašį, taip pat ši avalynė daug minkštesnė, palengvina eiseną, amortizuoja pėdos svyravimą – po aktyvios, nuotykių kupinos dienos, mažųjų pėdos nebus tokios pavargę, stuburui atiteks mažesnė apkrova. Ortopediniai batukai taip pat gerina kraujo cirkuliaciją – tai ypatingai svarbu sergantiems diabetu.

Avalynės sudėtis

Derėtų nepamiršti ir medžiagų kokybės, iš kurių gaminami batukai. Ortopedinės avalynės vidpadis ne tik gerai prisitaiko prie vaiko pado, jis taip pat gaminamas iš natūralių „kvėpuojančių“ medžiagų, minkštas bei elastingas. Šio tipo batams atrenkami geros kokybės audiniai, kurie odai leidžia lengvai kvėpuoti – net šoktelėjus termometrų stulpeliams, mažųjų pėdos prakaituos daug mažiau nei įprastoje avalynėje. 

Pažinimas vaikams yra be galo svarbus nuo pat mažens. Pirmieji žingsneliai link pražydusių gėlių pievoje ar pasivažinėjimas nauju dviratuku – patogi avalynė sumažins nuovargį, padės judėti patogiai ir nevaržomai. Juk būtent per smagius žaidimus mažieji susipažįsta su dar neatrastu, be galo įdomiu pasauliu!

Share

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

1 × one =

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.