Tinkama lauko avalynė mažiesiems aptariama dažnai – visgi į šalį nustumiami batukai, kurie,  ypatingai šaltuoju metų laiku, pėdutes saugo didžiąją dienos dalį. Vaikai daug laiko praleidžia darželyje, mokykloje ar namuose, kur šokama iš lauko avalynės į kitą, dažnai ne patį patogiausią apavą. Šiame straipsnyje dalinamės patarimais, kodėl vidaus avalynei reikėtų skirti tiek pat dėmesio ir kokie batukai tinkamiausi avėti patalpose.

Slidi grindų danga 

Renkantis vidaus avalynę vaikams, derėtų atkreipti dėmesį į grindų dangą. Svarbu mažuosius apsaugoti nuo kritimų – avalynė privalo būti su geru, neslystančiu paduku. Taip pat reikėtų pirkti batukus, kurie gerai laikosi prie kojos, nesmunka, yra tinkamo pločio, kad pėdutė neslidinėtų ir pačioje avalynėje, o užkulnis tvirtas. Viduje avimi batukai yra reikalingi ne tik darželyje ar mokykloje, prie jų mažuosius galima pratinti ir nuo traumų apsaugoti namuose, taip pat lankantis svečiuose ir kt.

Avalynė turi atitikti vaiko amžių

Batai privalo nevaržyti ne tik fiziškai, bet ir suteikti galimybę mažyliui juos savarankiškai nusiauti ir apsiauti vėl. Derėtų atkreipti dėmesį į vaiko amžių ir pagal tai išrinkti tinkamiausią avalynę – nepirkite batukų su raišteliais, jeigu vaikui tai dar sukelia didelių nepatogumų, geriau rinkitės avalynę su lipdukais.

Geriausias pasirinkimas – basutės

Net ir šaltuoju sezonu uždara avalynė nėra puikiausias variantas. Gerai šildomose patalpose vaiko koja gali greitai suprakaituoti, ypač, jeigu batukai nėra pagaminti iš „kvėpuojančių“ medžiagų. Visiems metų laikams geriausias vidaus avalynės pasirinkimas – basutės. Jų padukai geri, neleidžiantys kojai paslysti, tvirtas užkulnis suteikia stabilumo, amortizuoja, padeda batui neprarasti formos, o atviros vietos leidžia laisviau judėti, lengviau kvėpuoti. Basutes galite rinktis atviru arba šiek tiek uždaresniu priekiu – tokias, kokios atrodo patogiausios jūsų mažyliui. Svarbiausia, jog avalynė atitiktų aukščiau išvardintus reikalavimus. Basutes rekomenduojame avėti ir namuose – jas galite rinktis vietoj šlepečių.

Dažniausiai visą laiką skiriame lauko avalynės paieškoms, visgi reikėtų nepamiršti, jog darželyje, mokykloje ar namuose, vaikai praleidžia didžiąją dalį dienos. Rekomenduojame atidžiau pasidomėti vidaus avalyne – tinkamas, kokybiškas apavas sumažins mažylio nuovargį, padės nevaržomai judėti ir nesukels papildomo streso. Rinkitės atviresnius ir tvirtai ant kojos besilaikančius batukus, kurie mažiesiems nesukels problemų patiems juos apsiauti ir nusiauti. Vidaus avalynę rekomenduojame pritaikyti ne tik darželyje, bet pradėti mažuosius pratinti ir namuose, pasiimti keliaujant į svečius – taip vaikus apsaugosite nuo traumų, o pėdutėms padėsite išlaikyti tinkamą formą ir išvengti galimų deformacijų.

Share

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

twenty − 5 =

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.